Chcete, aby vám povlečení s potiskem dlouho vydrželo? Věnujte mu tu správnou péči!

Investovali jste nemalé peníze do krásného povlečení s potiskem? Pak určitě chcete, aby vám co nejdéle sloužilo a zároveň bylo stejně krásné jako ve chvíli, kdy jste ho poprvé rozbalili. Jak na to? Čtěte dál!

Jak se o povlečení s potiskem postarat?

Když si koupíte povlečení, s nějakým tím opotřebením časem počítáte. Rozhodně ale nechcete, aby po pár vypráních barvy vybledly, povlečení ztratilo tvar nebo dokonce své vlastnosti. Předejděte tomu správnou péčí.

Prostudujte si štítek údržby

Dbejte pokynů a doporučení výrobce. Najdete je na štítku údržby, kde se dozvíte, na kolik stupňů můžete ložní prádlo prát, jestli ho smíte dát do sušičky nebo vyžehlit a mnoho dalších věcí. Respektujte to.

Před prvním použitím povlečení vyperte

Než povlečení poprvé použijete, alespoň dvakrát ho vyperte. Zbavíte se tak nečistot z výroby i zbytků barev, které by mohly způsobit podráždění pokožky.

Do pračky ho dávejte samostatně, zapnuté a otočené naruby

Doporučená teplota praní se u povlečení pohybuje mezi 40 °C až 60 °C, řiďte se vždy pokyny výrobce. I ty nejběžnější prací prostředky jsou už uzpůsobeny praní při nízké teplotě, takže se ani praní na 40 °C nemusíte bát. Navíc tím šetříte životní prostředí.

Povlečení také nezapomeňte otočit naruby a zapnout, třiďte barvy, neperte ho spolu s dalším prádlem.

Proč je důležité, aby bylo povlečení zapnuté? Určitě už se vám taky stalo, že když jste k ložnímu prádlu přidali nějaký ten kousek ze šatníku, našli jste ho pak v povlaku. Povlečení tím ale trpí, může dojít k deformaci látky a jejímu poškození.

Méně je někdy více, řiďte se tím i při dávkování pracího prostředku

Povlečení lze prát jak v pracím prášku, tak gelu. S jeho množstvím to nepřehánějte.

Náš tip: Světlé povlečení perte v prostředku na bílé prádlo, tmavé a černé v prostředku na tmavé prádlo. Chystáte se prát povlečení s barevným potiskem? Použijte prací prostředek na barevné prádlo, které ochrání barvy.

Co sušička?

Někteří výrobci vůbec nedoporučují povlečení dávat do sušičky. Je to i případ vašeho povlečení? Podívejte se na štítek údržby a řiďte se jím. Že je zakázaná? Nezoufejte a usušte povlečení na sušáku. Ale pozor! Nevěšte ho za rohy a sušte ho otočené naruby. Ochráníte tak potisk před sluníčkem.

Víte, že pokud povlečení do sušičky může, je třeba ji nastavit na co nejšetrnější program?