Vybavte si domácnost podle oblíbených stylů v interiéru

Nejoblíbenější styly bydlení

 

  • Provance

Francouzský venkov a lány plné levandule. Voňavé květinky, které na polích září do daleka překrásnými fialovými odstíny. Pokud jste vyznavači Provance stylu, určitě ve vašem příbytku nechybí převaha bílého nábytku, fialkových dekorací a sušené levandule, visící na zdi. Provance interiér nešetří ani textilními doplňky. Závěsy, polštářky, deky, ubrusy a prostírání - nejčastěji ve fialových tónech či s motivem levandulí.

V našem eshopu můžete s touto tematikou najít zákazníky často vyhledávané levandulové povlečení nebo set polštářů s přikrývkou Bella standard či premium s bylinným extraktem vonné levandule.

Koupelnu můžete vyzdobit také našimi světle fialovými ručníky.

 

  • Skandinávský

Bílá elegance, přírodní materiály, praktičnost a jednoduchost. Jak je všeobecně známo, na severu je málo světla, a proto se Skandinávci rozhodli přivést světlo do svých příbytků pomocí světlých barev v interiéru. Typická je tak hlavně bílá, béžová a světle šedá barva. Oblíbená je i absence závěsů a mnohdy i záclon na oknech. Tento styl se jednoduše snaží hlavně o otevřený vzdušný prostor. Ve skandinávském interiéru je i prostor pro textilie a to především pletených dek či lněné příze.

 

  • Boho

Bohémský styl vyznačující se uvolněností. Hra barev a duše. Sebevyjádření pomocí různých barviček a tvarů. Puntíky, proužky i kostičky - vše je dovoleno. Vyzkoušejte do své ložnice např. povlečení Vegas z flanelu

 

nebo bavlněné povlečení Color či Fresh.

A pokud je na vás mix tvarů a intenzivních barev v interiéru přeci jen trochu moc, existuje i varianta boho stylu, která je v barvách umírněnější, říká se jí „Beach-boho“ – a převládají u ní tóny hnědé, krémové nebo pískové.

V Beach-boho stylu byste si mohli vybrat např. povlečení Sigurour.

 

  • Minimalismus

Minimalismus aneb krása v jednoduchosti. V interiéru se tento styl vyznačuje hlavně černou, šedou a bílou barvou, vzdušným prostorem s pouze nezbytně nutným nábytkem a minimem doplňků.

Objevte krásu minimalismu i na našem e-shopu. Vyzdvihněte ve své ložnici neutrální barvy, kvalitní materiál, praktičnost, ekologičnost i moderní design zároveň.

  • Venkovský

Venkovský styl je založen na tradicích a klasických vzorech. Doplňky a dekorace v interiéru vypadají, jakoby se na nich podepsal zub času. Jen si vzpomeňte, co vás první praštilo do nosu, když jste dorazili k prarodičům na sobotní oběd či na chalupu - omšelý porcelán, květinové vzory kam jste se podívali, staré kovové konve a úlovky z blešího trhu.

I u nás najdete vzory, které když budete vyndávat ze skříně, přenesou vás v čase jako byste v tu chvíli otevřeli babiččin peřiňák.

  • Retro

Výrobky a design navržený v 60. a 70. letech minulého století. Charakteristické rysy interiéru zařízeného v retro stylu jsou pastelové barvy, oblé a elegantní tvary nábytku včetně kónického nábytku stojícího na nožičkách, geometrické tvary a koženkový materiál.

 

  • Vintage

Vintage styl jde tak trochu ¨ruku v ruce¨ s předešlým retro stylem. Typické jsou produkty neutrálních odstínů, na kterých by měla být patrná patina času. K Vintage neodmyslitelně také patří slovo kvalita. Díky tomu tyto prvky časem získávají na hodnotě. Často tedy i úplně nová věc vypadá, jakoby už v interiéru sloužila po mnoho let. Pokud už jste se někdy v interiéru potkali s popraskanou glazurou na výrobcích, nerovnostmi ve dřevě nebo popraskaným koženým čalouněním, byli jste tak svědky pravého a nefalšovaného Vintage stylu.

Také samotný textil zde hraje důležitou roli. Preferují se hlavně výrazné syté barvy, avšak neutrální či zemité. Také lze využít např. bronzovou, cihlovou či lehce zelenkavou barvu. Mnoho polštářků, dek a plédů v bytě by mělo navozovat noblesní atmosféru - tu můžete vyzkoušet pomocí saténového luxusního povlečení.