Čistá domácnost se zvířaty

 

Mít doma svého milovaného mazlíčka je jistě veliké přání mnohých z nás. Jenže pokud jste majitelem chlupatého miláčka, určitě znáte ten známý pocit, že chlupy Vaší čtyřnohé lásky jsou úplně všude. Obzvláště těžké období pro nás začíná s příchodem línání na jaře a na podzim. Chlupy pak nacházíte opravdu všude – na oblečení, podlaze či koberci, sedačce, mnohdy i v jídle. A i když je vlastně nereálné se zvířecích chlupů v domácnosti zbavit úplně. Existuje pár tipů a triků jak jejich množství efektivně eliminovat.

 1) Volba správné textilie

Materiály, které do interiéru zvolíme, by měly být snadno pratelné, odolné nebo ještě lépe – omyvatelné. V praxi jsou velmi oblíbené různé potahy na gauč, které dokáží ochránit i před skvrnami, do značné míry i před poškrábáním a navíc jsou pratelné. Nejlepším materiálem při soužití s chlupáčem bývá mikroplyš či mikroflanel, který se velmi snadno díky svému jemnému a dlouhému chlupu čistí. Pokud chcete být před armádou chlupů o krok na před, volte pokud je to možné barvu textilie shodnou s barvou Vašeho miláčka. Světlé chlupy totiž jen těžko zamaskujete na tmavých potazích, dekách či koberci.

Naše mikroflanelové deky: https://www.bes-petrovice.cz/deky/

  

Naše mikroflanelové polštářky: https://www.bes-petrovice.cz/mikroflanelove/

Naše mikroflanelová prostěradla: https://www.bes-petrovice.cz/mikroflanelova-230g/

Náš přehoz přes gauč: https://www.bes-petrovice.cz/prehozy-pres-gauc/

 

2) Lepící válečky vždy a všude

 Asi nejoblíbenějším pomocníkem majitelů chlupáčů je lepící váleček. Ten dokáže nabalit chlupy jak z obytného prostoru, tak i z oblečení. Tyto válečky jsou dnes k sehnání téměř všude a pokud nechcete stále dokola kupovat papírové lepící válečky, pořiďte si váleček plastový, který snadno omyjete vodou.

 

3) Houbička do pračky

Pračka je naším velkým pomocníkem v domácnosti. Modernější pračky bývají dokonce vybavené speciálním programem, který vás chlupů z oblečení či bytových textilií zbaví. Důležité je ovšem prádlo před praním nahrubo od chlupů očistit ať zbytečně pračku nezatěžujete. Nezapomeňte následně do pračky vložit klasickou houbičku na nádobí, ta na sebe nežádoucí chlupy během pracího cyklu nabalí. Taktéž v drogeriích seženete molitanové kuličky, které fungují na stejném principu.

Majitelé sušiček jsou před chlupy zase o trochu více napřed. Sušička zvládne zvířecí srst společně s nahromaděným prachem či jinými nečistotami dokonale sesbírat.

4) Pravidelné vyčesávání 

Frekventovanému troušení chlupů můžete předejít i pravidelným vyčesáváním srsti. Obzvláště v již zmíněném období línání je vyčesávání nezbytností.

5) Kvalitní vysavač

V neposlední řadě je žádoucí investovat do kvalitního vysavače. Možná ještě lépe – do vysavače robotického. Počáteční investice bude vždycky trochu vyšší, ale zase za Vás tento moderní pomocník udělá téměř všechnu práci. Ne vždy máte během týdenního shonu možnost obden vysávat, což je při bydlení s mazlíčky velice žádoucí, proto Vám tento malý rotační kamarád může vytrhnout obří trn z paty a Vy můžete přijít z práce domů a užívat si čisté podlahy či koberců bez chlupů.