Vybíráte povlečení do dětské postýlky? Poradíme vám, jak na to!

Blíží se den D, kdy se vaše rodina rozroste o dalšího člena a vy pro něj doma chcete připravit jen to nejlepší? Zařiďte mu ten nejkrásnější dětský pokoj, nebo aspoň postýlku, která se stane jeho královstvím. Jak na to?

Postýlka má své místo v každém dětském pokoji

Co je nedílnou součástí každého pokoje určeného k odpočinku, a to včetně dětského pokoje? Jednoznačně postel, v tomto případě postýlka. V ní musí být kvalitní matrace, dobře vybraná peřina, prostěradlo a taky povlečení. Koho by napadlo, že právě povlečení má velký vliv na kvalitu spánku?

Zaostřena na povlečení do dětské postýlky

Dětská pokožka je velmi citlivá, proto je třeba si dát při výběru povlečení velký pozor. Kdo by taky chtěl, aby se děťátko nadměrně potilo, škrábalo a bylo nevrlé? Navíc malé děti svět nejvíc zkoumají pusinkou, takže se určitě stane, že aspoň růžek povlečení skončí v ústech.

Tip číslo jedna: Výběr materiálu nepodceňujte

Nejen pro děti je nejlepší volbou bavlna, která je prodyšná, savá a příjemná no dotek. Snese vysoké teploty praní i žehlení, spát pod ní mohou i alergici a astmatici. Dětská pokožka se v ní v žádném případě nebude pařit.

Víte, že když je řeč o bavlně, můžete sáhnout jak po povlečení z bavlny v plátnové vazbě, tak i po flanelovém povlečení na chladné noci?

Náš tip: Když už řešíme kvalitu materiálu, je dobré si pohlídat gramáž a hustotu vláken použitého materiálu. Právě od toho se totiž odvíjí kvalita povlečení a jeho životnost.

Tip číslo dva: Zamyslete se i nad zapínáním

Jak jsme zmiňovali už výše, děti svět objevují ústy, takže třeba knoflíky mohou být problém. Děťátko by je mohlo utrhnout a spolknout. Zip zase poměrně často škrábe. Co s tím?

V případě dětského povlečení není od věci trochu slevit z komfortu a sáhnout po starém dobrém zakládacím povlečení se všitými záhyby, které přikrývku nebo polštář zachytí uvnitř.

Tip číslo tři: Pozor na rozměry

Nejčastější rozměry povlečení do dětské postýlky jsou:

  • Pro peřinku 90x120 cm nebo 100x135 cm,
  • Pro polštářek 40x60 cm.

Rozdíly tedy bývají v peřince, proto si její rozměry ověřte dřív, než půjdete koupit povlečení. Pokud totiž koupíte menší povlečení, než je peřinky, ta se do povlaku buď nevejde, nebo tam bude zmuchlaná. Ve velkém povlaku ji zase budete marně hledat.

Tip číslo čtyři: A co motiv?

Posledním krokem při výběru povlečení do postýlky je volba motivu. Novorozencům je úplně jedno, co na povlečení bude, na druhou stranu by povlečení mělo ladit s ostatním vybavením interiéru. Jak ale děti budou růst, určitě si sami řeknou, co by na povlečení chtěli mít za hrdinu, zvířátko apod.