5+1 tip, jak si zútulnit byt

Domov je naším útočištěm, kam se každý den s radostí vracíme. Je místem setkání s nejbližšími, ale i místem, kde relaxujeme a čerpáme síly do dalších dní. Aby tomu tak skutečně bylo, je třeba si ho přizpůsobit obrazu svému a zútulnit ho. Čtyři holé stěny, stůl, židle a postel asi útulně působit nebudou.

Abyste pocítili to pravé teplo domova

Co dělá domov domovem? Rozhodně blízkost těch, co máme rádi. A dál? Určitě k němu přispějí i bytové doplňky a dekorace. Mnohdy stačí opravdu málo a hned se budete domů vracet s větší radostí a elánem.

Tip číslo jedna: Polštářky, přehozy, závěsy a další bytový textil

Nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak dodat svému domovu šmrnc, představuje bytový textil. Na pohovku položte pár různě velikých, možná dokonce barevných polštářků, na okna pověste nejen záclony, ale i závěsy. Do kuchyně si pořiďte pěkné chňapky na vaření, do koupelny pověste pár krásně měkkých a huňatých ručníků a osušek.

Tip číslo dva: Ozdobte stěny

Holé stěny působí tak nějak zvláštně, neosobně. Co si je ozdobit zarámovanými fotkami milovaných osob, dát tam nějakou vzpomínku z cest a výletů? A co třeba fotoobraz?

Víte, že do stěny můžete nainstalovat třeba i půdní schody, které umožní komfortní a bezpečný přístup na půdu tam, kde není možné zabudovat půdní schody do stropu?

Tip číslo tři: Kdo bydlí v domečku, ten může vsadit i na krbová kamna

Taky milujete romantické filmy, kde hlavní hrdinové trápí večery před krbovými kamny, ve kterých plápolá oheň, dřevo praská a vzduchem se line nezaměnitelná vůně dřeva?

Kdo bydlí v domečku, ten o tom už nemusí jen snít. Nějaká ta krbová kamna si do obýváku klidně může pořídit. Kromě toho, že jsou skvělým designovým doplňkem místnosti, jsou i praktická. Během pár minut si v nich během chladných večerů zatopíte a hned vám bude příjemněji.

Tip číslo čtyři: I koberec dokáže divy

Ať už máte doma parkety, plovoucí nebo dřevěnou podlahu, nemusíte se bát ani nějaké menšího koberce. Zakrýt jím celou podlahu by byl hřích, ale třeba pod konferenční stolek nebo před postel se určitě hodí. Už nebudete muset chodit v papučích a od nohou vám nebude chladno.

Tip číslo pět: K příjemné atmosféře přispěje i stojací lampa

Víte, že jednu z hlavních rolí hraje v bytě světlo? Kromě centrálního osvětlení v podobě lustru nebo jiného stropního svítidla, má své opodstatnění třeba i stojací lampa umístěná v rohu místnosti. Bude vyzařovat útulné a tlumené světlo, oceníte ji jak při sledování televize, tak třeba při čtení svého oblíbeného románu nebo detektivky.

Tip číslo šest: A co zeleň?

Co dalšího spolehlivě prozáří a rozveselí byt? Jednoznačně zeleň. Zapomeňte ale na umělé a sušené květiny, dejte přednost těm čerstvým. Nějaký ten květináč můžete umístit na parapet, zavěsit na zeď. Vázu zase postavte na stůl.