Barevná inspirace Vánoc 2022

Pomalu a jistě se k nám blíží vánoční čas a většina z nás začíná přemýšlet, do jakých barev budou ladit vánoční stromeček, bytovou dekoraci a adventní věnečky. Neexistují žádná obecná dogmata, jak má být stromeček laděný, zda do jedné či více barev. Pokud však chcete následovat v této oblasti módní trendy, pomohou Vám v tom odborníci a designéři, kteří se každý rok usnesou v tom, jaká barva je pro daný rok typická.

 Minulý rok se Vánoce nesly v zemitých tónech a v odstínech bílé. Letos se vánoční barvy ponesou v podobném duchu, bílá barva stále zůstává, jen k ní odborníci na vánočním veletrhu ve Franfurktu nad Mohanem navíc přidali pastelové barvy a jednu zajímavou, konkrétní barvičku - a to fialovou.

 Bílá barva – znamená ctnost, vznešenost, lásku k pravdě a přímost. Je symbolem čistoty, jasnosti, nevinnosti, ale také perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez kompromisů. Tato chladná barva působí rozjasňujícím dojmem a díky tomu dokáže opticky zvětšit bytový prostor. V neposlední řadě napomáhá přemýšlení. Cokoliv je v přírodě bílé, tak je i jedinečné a zároveň čisté a posvátné. Jako mléko, bílé květiny, leknín, bílá labuť, bílý kůň, křišťál, perla nebo sníh.

Fialová barva – od pradávna symbolizovala vysoké sociální postavení (byla vždy velmi oblíbená u královských rodin). Lidé, kteří mají rádi fialovou barvu, staví druhé nad své vlastní zájmy. Často se používá i na uklidnění nervové soustavy.

 

 

Vánoční dekorace

Váš příbytek můžete dekorovat hlavně bílými svíčkami, bílými či krémovými plédy a přehozy. Stejně jako minulý rok se i letos v popředí drží dekorace z přírodních materiálů. Různé větvičky, šišky, sušené ovoce, ořechy apod.

 Váš stromeček, následující trendy, by měl být kombinací bílých baněk a pastelových barevných tónů (třeba již zmíněné fialové). Letos uchvátí i háčkované ozdoby, které poslední dobou nabírají na oblíbenosti. A pokud takový stromeček doplníte o domácí voňavé perníčky, nikdy nešlápnete vedle a navíc získáte nenahraditelnou vůni Vánoc linoucí se po celém bytě.

 

 

 

 Trendy barvy u nás na eshopu:

   

 

 

  

 

Ať už zvolíte barvičky pro Váš stromeček či obydlí jakékoliv, užijte si letošní Vánoce beze spěchu a se vším, co k tomuto kouzelnému času patří. Prožijte je ve zdraví a spokojenosti v kruhu rodinném.

Tu nejkrásnější a nejpohodovější vánoční atmosféru Vám z celého srdce přeje tým B.E.S. Petrovice.