Proč některé ručníky nesají a jiné ano?

Během koupele jste se naladili na příjemnou vlnu, odplavili starosti a stres. Jenže pak jste se chtěli zabalit do hebkého ručníku, který měl osušit pokožku. Místo toho jste mokří a ručník nepříjemně škrábal. Co s tím?

Špatná péče zničí i ten nejkvalitnější ručník

Sice jste si asi koupili krásný a heboučký ručník, jenže jste mu nevěnovali přesně tu péči, kterou potřebuje. Dost možná jste si říkali, že ho prostě vyperete a usušíte jako ostatní prádlo. A to je ten kámen úrazu. I ručníky a osušky vyžadují určitou péči.

Nejdřív si prostudujte štítek údržby

Vybalili jste ručník z obalu a šup s ním do pračky a poté do sušičky. Opravdu tam ale může? Neponičíme ho? Za spoustu starostí s koupelnovým textilem si můžeme sami. Přitom stačí věnovat pár minut štítku údržby, kde se dozvíme, jak se o ručník správně starat.

Než ručník poprvé použijete, několikrát ho vyperte

Než se ručník dostal do vaší koupelny, urazil velký kus cesty, během které na něm ulpěly různé nečistoty a zbytky barev. Kdo by se do toho chtěl utírat?

Náš tip: Před prvním použitím ručník několikrát vyperte, ideálně s barevným prádlem a na 40 °C. Vlákna se zatáhnou, nečistoty se odstraní, stejně tak zbytky barev a chemických látek, které výrobci používají k tomu, aby se vám ručník zdál hebký a nadýchaný. O tom, že prodloužíte životnost ručníku ani nemluvíme.

S pracím prostředkem to nepřehánějte, na aviváž zapomeňte

I v případě péče o ručníky a osušky je třeba mít na paměti, že méně je někdy více. Platí to zejména při dávkování pracího prostředku. Když ho totiž přidáte hodně, může se stát, že se zcela nerozpustí a zbytky zůstanou ve vláknech ručníku. Výsledkem pak je, že ručník škrábe.

A co aviváž? Na tu u ručníků zapomeňte úplně. Sice je krásně provoní, na druhou stranu ale vlákna slepí k sobě, ta pak ztratí svou nadýchanost a jemnost, ručník bude špatně sát vlhkost.

Ručníky sušte na sušáku

Nikdy je nedávejte na radiátor, raději je pověste na sušák nebo jen volně přehoďte. Nezapomeňte je občas popotáhnout.

Náš tip: Máte sušičku? Nebojte se ji na ručníky použít. Nevkládejte jich tam ale mnoho, menší množství prádla umožní zvýšený pohyb vzduchu, výsledkem pak budou hebké a nadýchané ručníky a osušky.

Ručníky se nežehlí

Žehlení je asi nejčastější chyba, které se většina hospodyněk dopouští. Horká žehlička „zapeče“ vlákna, tak pak nejsou schopna sát vodu. A to nikdo nechce. Takže nezapomeňte, žehlení ručníků je zakázáno.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení