Ložnice podle Feng-šuej

Feng–šuej je tradiční čínské učení. Jedná se o metafyzickou vědu, která je jedním z 8 pilířů tradiční čínské medicíny a vychází z taoistické filozofie. Učí rozeznávat a pochopit energii prostředí a zajistit její nerušené plynutí. Cílem učení je nastolit harmonii v prostoru. Zmíněným prostředím může být například byt, dům, pracoviště, zahrada nebo město. My se dnes však zaměříme na vaši ložnici.

Napadlo vás někdy, že by mohla mít špatně umístěná postel anebo jiné rušivé elementy v ložnici vliv na problémy v lásce či krizi ve vztahu? Nenapadlo? Podle čínského učení    feng-šuej to opravdu možné je a správně rozložený nábytek, vhodné barvy a dekorace dokáží probudit pozitivní toky energie lásky. Jaká jsou tedy pravidla, aby ve vaší ložnici mohla proudit pozitivní energie a vaše partnerská láska jen vzkvétala? To si povíme právě v tomto článku.

Feng–šuej v překladu znamená vítr a voda, čili 2 přírodní živly, proto se toto učení snaží navodit přírodní prostředí i u vás v bytě. Domácnost by podle feng–šuej měla zářit barvami a sluncem.

Obrázek2_3Ložnice je podle feng–šuej  jednou z nejdůležitějších místností v obydlí. Barvy v ložnici mají odpovídat elementu země, tedy barvám v odstínech od čokoládově hnědé, přes oranžovou, žlutou, až po světle béžovou. Zařízení v ložnici by mělo být z co nejvíce přírodních materiálů. Snažte se vyhnout hlavně kovovým materiálům – ty mohou vyvolávat neshody.

Vaše ložnice by měla být umístěna v nejklidnější části domu a co nejdále od vstupních dveří. Orientována by měla být na jihozápad. Jihozápad je sektor pro lásku a partnerství, proto je právě na této světové straně její umístění nejideálnější. A to i v případě, že žijete sami.

Kromě umístění je dalším důležitým aspektem pořádek a čistota. Sami asi víte, jak je nepříjemné, když uleháte do postele a okolo vás jsou poházené věci, nahromaděné špinavé oblečení či dlouho nesetřený prach. A právě tyto rušivé elementy brání proudění pozitvní energie. Negativní energie, z tohoto nepořádku sálající, se pak snadno přenese i na vás a vašeho partnera a vztah může začít stagnovat či se pomalu rozpadat.

Lásku, vztahy a pozitivní energii ovlivňují i dekorační předměty v ložnici. Při výběru obrazu či sošek se soustřeďte na to, aby zobrazovaly harmonický a láskyplný vztah. U jednotlivých dekorací dbejte na to, aby byly předměty v páru. Např. dvě pokojové rostliny, dvě sošky apod. Pozor si dejte i na umělé či suché květiny – ty jsou známkou konce života a mohou přitahovat neštěstí.

Tohle možná neuslyšíte rádi, ale zrcadla podle feng–šuej musí z ložnice pryč!

Zejména ta, která jsou nasměrovaná přímo naproti posteli. Podle feng-šuej vytváří až příliš velké napětí, podněcují nevěru a tím i následný rozpad vztahu. Další negativní energie proudí z elektrospotřebičů. Do ložnice určitě nepatří televize, počítač nebo telefon. Pokud je však v ložnici musíte mít, na noc byste je měli zakrýt.Obrázek1_3

Doufáme, že jste si po přečtení článku potvrdili, že vaše ložnice splňuje všechny požadavky feng–šuej a vaše láska žije v souladu a harmonii s touto naukou nebo vás snad čeká zakrývání elektrospotřebičů či rychlý sprint do obchodu pro dekorace v páru? Nebo jste konečně vyhodili ty suché tulipány, které na vás už měsíc smutně koukaly z okenní římsy?

Ať tak či tak, přejeme vaší ložnici jen tu nejpozitivnější energii lásky, jaká může být.