Představení matrace Camilla

 

Není tajemstvím, že kvalitní spánek je klíčem k fyzické, ale i psychické pohodě. Důležitým krokem pro kvalitní spánek je proto v první řadě výběr kvalitní matrace. Matrace by ovšem neměla splňovat pouze kvalitativní vlastnosti, ale také odpovídat jednotlivým individuálním potřebám zákazníka.
Na trhu je nepřeberné množství matrací a je někdy těžké se v nich orientovat tak, aby člověk pro sebe vybral tu pravou.
Ve spojitosti s výběrem matrace se lze setkat s několika pojmy (např. tuhost matrace, paměťová pěna, PUR pěna, atd.), které si předně pro lepší orientaci vysvětlíme.

Související produkty

1) Tuhost matrace (1-4)

Tuhost matrace se obvykle pohybuje v rozmezí od 1-4, kdy každý ze stupňů je určen pro jinou skupinu lidí. Obecně se doporučuje, aby ženy a muži s menší hmotností volili měkčí matraci. Naopak pro vyšší a těžší konstituční typy lidí je vhodné zvolit matraci tužší.
Měkká matrace (1) - elastická a přizpůsobí se snadno tvaru těla. Doporučovaná především pro ženy a seniory.
Středně tvrdá matrace (2) - lidé se střední váhou.
Tvrdá matrace (3) - tento typ upřednostňují zejména muži.
Extra tvrdá matrace (4) - tyto velmi tvrdé matrace pomáhají dokonale držet páteř v rovině zejména osobám s vyšší váhou
Každopádně u jednotlivých výrobců se může míra tuhosti lišit a lze nalézt i rozšířenou škálu tuhosti, proto se nezalekněte, když uvidíte označení tuhosti č. 6 nebo 10. Neznamená to, že bude ležet na matraci tvrdé jako prkno. Jen je potřeba si trochu podrobněji přečíst popis matrace u konkrétního výrobce, u kterého jste se rozhodli matraci pořídit.

2) Materiál

Latex - používá se hlavně na měkčí matrace s tuhostí 1 až 2. Latexové matrace jsou velice komfortní a elastické. Díky své elasticitě se dobře přizpůsobí tvaru těla. Vyznačují se také dobrou životností a stálostí parametrů. Mají vysoký podíl přírodních materiálů, ale jsou méně prodyšné, díky čemuž jsou méně odolné vůči roztočům. Nejde tak o nejlepší volbu pro alergiky.

PUR pěna – pod tímto názvem si můžeme představit klasickou molitanovou matraci. Matrace z PUR pěny představuje ideální poměr mezi kvalitou a cenou. Tyto matrace jsou vhodné pro všestranné použití, pro každodenní spaní, pro přistýlku nebo i občasné přespání pro hosty. Předností je zejména nižší cena a lehkost materiálu. Nevýhodou PUR pěny je nižší vzdušnost a kratší životnost.
Bio pěna – jak již název napovídá, při výrobě této pěny jsou používány přírodní suroviny a oleje. Tento typ matrací má dlouhou životnost a skvělé ortopedické a elastické vlastnosti.
Paměťová pěna (VISCO) – VISCO neboli líná paměťová pěna, jak se někdy tento druh pěny nazývá, patří k nejoblíbenějším materiálům moderních matrací. Zajišťuje vzdušnost a dokáže reagovat na teplotu těla a dokonale se přizpůsobovat tvaru těla.
Studená pěna – Tento typ pěny je díky své struktuře velmi vzdušný, odvětrává vlhkost a rychle se navrací do původního tvaru. Výhodou je delší životnost, než bývá u matrací z PUR pěny.
Poté, co jsme si udělali jasno v základních pojmech, pojďme si trochu blíže představit matraci, kterou můžete zakoupit na našem e-shopu.

Matrace Camilla
Základní parametry:
Výška: 20 cm.
Délka: 90x220 (prodloužená délka).
Matrace Camilla je vyrobena v základním profilu ze studené PUR pěny a paměťové neboli VISCO PUR pěny, která dodává této matraci neskutečný komfort a kvalitu. Jedná se o vysoce kvalitní matraci, která splňuje ty nejvyšší standardy kvality a zajistí pohodlí během spánku. Díky VISCO paměťové pěně budete mít pocit, že spíte na obláčku.


Výhody matrace Camilla:
• Zajišťuje zvýšenou oporu při vstávání.
• Je vhodná pro alergiky.
• Anatomicky se přizpůsobí vašemu tělu.
• Je vysoce stabilní, pohodlná a příjemná.
• Tuhost této matrace je u nás značena v rozmezí 4-5 což značí matraci tužší až tuhou.
• Součástí matrace je pratelný potah HYPOALERGEN Trimtex s plastickým prošíváním, který násobí uvolnění zatěžovaného, zádového svalstva. Potah je prošit kvalitním rounem 350g/m2 a je pratelný na 60°C.


Tip č. 1- pokud vám délka námi nabízené matrace nevyhovuje, nelekejte se. Stačí se ozvat na naše tel. č.: +420 606 747 791 či e-mail: h.kabickova@bes-petrovice.cz a vámi zvolený rozměr vám rádi objednáme. Je však nutné počítat s délkou dodání přibližně 2-4 týdnů.
Tip č. 2 - pořiďte si nepropustný chránič matrace.
Bez nepropustného chrániče je vaše lůžko vystaveno vyššímu riziku znečištění nejen kapalinami a tělními tekutinami, ale také činností a množením bakterií a roztočů na povrchu matrace. Chráníte tak nejen svou matraci, ale i své zdraví. V neposlední řadě prodloužíte životnost matrace o několik let a rozlitý čaj v posteli už vás nerozhází.
Tip č. 3 - pokud sháníte matraci i pro své děťátko na našem eshopu můžete pořídit matraci Bella baby do dětské postýlky, kterou můžete zakoupit společně s chráničem dětských matrací proti nočním nehodám.

Matrace české výroby Bella Baby do dětské postýlky je vyráběna v rozměru 60 x 120 nebo 70 x 140 cm o výšce 8 cm a vyznačuje se nižší střední tuhostí.


Její hlavní výhody:
• Zajišťuje zvýšenou oporu při vstávání.
• Je vhodná pro alergiky.
• Vlastní pratelný potah Hypoalergen Trimtex, který je pratelný na 60°C.