Jak si vybrat to nejlepší a zároveň nejkrásnější povlečení?

Staré povlečení vám dosluhuje, barvy jsou seprané, tvar k nepoznání? Pořiďte si nové povlečení, které vám bude dlouho a dobře sloužit. Jak ho vybrat?

Povlečení ovlivňuje kvalitu spánku

Ano, je to tak. I povlečení má velký vliv na to, jak dobře se vyspíme. Některé totiž studí (to v zimě asi nechceme), jiné klouže a vrže. Pak je ale také povlečení, pod kterým spíme nerušeným a posilujícím spánkem. Jaké?

Na materiálu záleží

Asi nejdůležitějším parametrem pro výběr povlečení je materiál, ze kterého je ušito. Ano, čtete správně. Povlečení si nemáme vybírat jen podle barev a designu, ale hlavně podle použitého materiálu. Jaká je nabídka?

Bavlně věřily už naše babičky

Klasika, která se drží na předních příčkách oblíbenosti. Povlečení z bavlny je krásné na pohled, příjemné na dotek, navíc je prodyšné a savé. Co víc si přát?

Víte, že jedinou nevýhodou klasického povlečení z bavlny je skutečnost, že se mačká a je třeba ho žehlit? Na druhou stranu ale snese i vyšší teploty praní a žehlení.

Krep si vás získá

Povlečení, u kterého se v pravidelných pruzích střídá jemná a zvrásněná část. Přesně takové je krepové povlečení, které si zamilují hlavně hospodyňky. I přesto, že je z bavlny, nežehlí se. To je u něj dokonce zakázáno.

Bavlněný satén je teď IN

Jaké povlečení se teď dere na přední příčky žebříčku oblíbenosti? Povlečení z bavlněného saténu, které se leskne, zachovalo si všechny přednosti bavlny a oproti tomu z polyesteru neklouže a nestudí. Hodí se pro každé roční období.

Mikrovlákno je lehké jako pírko

Povlečení, které je lehké jako pírko a jemné jako hedvábí se pyšní skvělými termoregulačními vlastnostmi, je prodyšné a od těla bezvadně odvádí vlhkost. Navíc se snadno udržuje.

Víte, že povlečení z mikrovlákna je přirozeně antibakteriální? Bakterie ani roztoči v něm domov nenajdou.

Flanel vás zahřeje i během chladných nocí

Hledáte povlečení, které vás zahřeje i během nocí, kdy venkovní teplota klesne pod bod mrazu? Vsaďte na krásně jemné a měkké povlečení z flanelu! Základem pro jeho výrobu je hladká 100% bavlna upravená česáním na flanel.

Pozor také na rozměry

Kromě materiálu je třeba se zajímat také o rozměry povlečení. Standardem je povlak na polštář o velikosti 70x90 cm a povlak na peřinu 140x200 cm. Doma ale můžete mít francouzskou přikrývku pro dva nebo prodlouženou deku. Pak potřebujete povlak na peřinu v jiných rozměrech.